8 tipů, jak (ne)krást na Islandu alkohol

islandske-pivoMožná to nevíte, ale na Islandu to s alkoholem funguje trochu jinak než v Česku.

V ČR jsme zvyklí na to, že chlast se dá sehnat téměř všude, seženete ho kdykoliv a i na benzině či v kasinu vychází pořád levněji, než tady na Islandu.

Na Islandu můžete alkohol koupit jen ve speciálním obchodě – Vínbúðin.

Ten je však otevřený jen (jako normální obchody) nejpozději do osmi (tohle trošku tipuju, přesnou otevírací dobu neznám). O svátcích pak mají zavřeno úplně.

Obchod s alkoholem na Islandu
Vínbúðin Selfoss– obchod s alkoholem na Islandu

Na nonstop benzinkách sice mají plechovky, které se tváří jako pivo. Jenže jde o pivo, které ma 2 % alkoholu, není moc dobré a vyjde vás asi na 200 Kč.

Pokud nestihnete koupit pití přes den, ve Vinbúdinu, pak už zbývají jen bary a restaurace, jako je třeba ta naše. Ceny tu jsou ale třeba i 3x dražší než ve Vinbúdinu.

Například velké točené pivo u nás vyjde na 200 Kč, speciální dražší piva ve třetince i na 250 Kč.
Panák něčeho tvrdšího se pohybuje taky kolem 250 Kč, stejně tak 2 dcl vína.

Není tedy divu, že když jste při chuti a nechcete za 4 večery utratit celou výplatu, začnete přemýšlet o jiných způsobech jak získat alkohol.

Třeba o tom, že si alkohol prostě ukradnete.

Pro ty, kteří o tom přemýšlí, mám pár rad.

K sepsání těchto tipů mě inspirovalo posledních pár dnů. Na hotelu jsme měli skupinu turistů, kteří zde zůstávali na 4 noci. Tři chlapy ze skupiny byli zvyklí pít trochu víc než ostatní. Rozhodně to ale nejsou ti, podle kterých jsem napsal tyhle rady…

1. tip – Nevzbuzujte podezření

jak-ukrast-alkoholJestliže se rozhodnete vzít z ledničky jednu až pět lahví italského a australského vína, nesnažte se předtím barmanku a mě přemluvit, ať vám půjčí láhev Whiskey s tím, že ji zítra vrátíte.

Půjčování lahví totiž ruší celou podstatu baru. Barové ceny jsou vysoké právě proto, že jste na baru a ne někde v obchodě. Kdyby si každý půjčil láhev, druhý den ji koupil v obchodě a pak vrátil, nedávalo by to smysl.

Větou typu…

„But is not possible to do it for us? For special occassion? Is there some way, we can make it?“

…si to jen zhoršíte. Navíc, když vás známe asi jen 10 minut a neudělali jste zrovna dvakrát dobrý dojem. Nesnažte se ani na baru přemlouvat ostatní pracovníky, zjišťovat co je nejlevnější, kolik by stálo koupit celou láhev.

Dojem si nezlepšíte ani tím, když se mě přijdete zeptat, jestli náhodou nevím kde tu sehnat kokain nebo speed.

2. tip – Nesnažte se uplatit personál

Když se začnete chovat podezřele, je jasné, že vás bude personál sledovat víc a budou počítat s tím, že na ně něco zkusíte.

Nezkoušejte je rozhodně uplatit. Vyděláváme tolik peněz, že nás není možné uplatit. To se na tu flašku radši složte, vyjde vás to levněji. Navíc tím jen vzbudíte další podezření. Když jste schopni udělat tohle, kam asi můžete zajít…

3. tip – Na odlákání pozornosti vyšlete holku…

Když se snažíte odlákat barmana.

Pokud se snažíte odkládat barmanku a nemáte v partě George Clooneyho, radši zkuste jinou fintu.

Odlákání pozornosti je totiž stará finta, kterou používají zloději na celém světě. Jde vlastně o základní princip zlodějů. Zabavit vás tak, aby jste si nevšimli, že se někde jinde dějí nekalosti.

Zkoušet tuhle fintu na barmana z Česka, ze státu, který je proslavený zlodějstvím není dobrý nápad. Vycítí to velmi rychle a to, že vám na to „skočil“, neznamená, že neví, o co jde.

Doporučuji proto dohodnout se s nejhezčí holkou se skupiny, nejlépe s tou, které si barman všímá nejvíce a vyslat ji. Řekněte jí, ať jde s barmanem vyřešit nějaký „problém“, někam bokem. Například to, že si v lednici ve skladu nechala nějaké věci a potřebuje je najít (za doprovodu barmana).

ruska-zlodejkaKlasická finta s flirtováním je totiž taky až moc průhledná, všichni chlapy ví, že když za vámi přijde hezká holka, jen tak, něco není v pořádku – pokud tedy nejste já, mě se to stává téměř denně 🙂

Prosím, příště pošlete tu malou brunetu v legínách. Je sice dost zmalovaná, ale byla to první hezká holka, kterou jsem za poslední měsíc viděl, takže pro mě byla jako Afrodité.

Rozhodně ale neposílejte dva největší chlapy, kteří si sednou (a stoupnou) tak, že „jakoby“ zablokují můj výhled do lednice a jdou si „pokecat“.

I když jste opravdu obrovští, pořád vidím, jak ten chlapík za vámi směřuje k lednici.
A pak tam začnou cinkat láhve…

4. tip – Ať krade ten nejmenší, nejrychlejší a nejnenápadnější

Panebože borci, proč šel pro ty flašky třetí nejtlustší týpek, kterej je snad nejvíc nápadnej.

Navíc to je jeden z těch, kterej se předtím snažil vymyslet způsob, jak si koupit flašku Whiskey za levnější cenu.

Taky si radši promyslete, jestli tam pošlete chlapa, který už něco vypil a není tak schopný vzít tři sklenice vína tak, aniž by o sebe cinkaly tak, že nám to probudilo papouška.

5. tip – Berte pití tak, ať to není v ledničce poznat

prazdna-lednickaKdyž vyberete tři flašky vína jedné značky, dvě flašky vína od druhé značky a zůstanou pak už jen asi 2 láhve těchto druhů, bude to trošku nápadné.

Především v ten večer, když jsem z lednice prodával jen 2 decilitrové lahvičky a viděl jsem, že hodinu před vaší krádeží byla lednice plná.

Radši vytahujte lahve tak, aby po nich zůstala mezera vzadu, ne tak viditelně.

Taky se nesnažte tu ledničku vybrat skoro celou , jde to fakt vidět.

6. tip – Zbavte se důkazů

Nechat prázdné lahve od vína (které se ten večer vůbec neprodalo) na recepci (!) není dobrý nápad.

Už vůbec ne tak, aby se ráno kutálely po chodbě.

7. tip – Nenabízejte kradený alkohol barmanům…

…i když mě to potěšilo. Jenže už nepiju.

Je trochu zvláštní, když sedíte u recepce, máte dvě skleničky s vínem (a další mi nabízíte) ,ale v ten jste si koupili jen dvě deci.

8. tip – Vybírejte si spolupachatele, kterým důvěřujete

Ne dva chlapy, kteří na vás ukážou při první zmínce o tom, že včera „někdo“ ukradl z lednice víno.

Bonusová rada

Než se rozhodnete ukradnout 2 lahve vína z Toskánska a 3 lahve vína z Austrálie, zkontrolujte, že na lednici není namířená kamera 🙂

Další informace o alkoholu na Islandu:

3 komentáře k článku “8 tipů, jak (ne)krást na Islandu alkohol”

  1. Doufám, že to není podle skutečnosti, protože jestli jo, tak to je přesně ten důvod, proč jsem fakt ráda, že jsem Island zvládla ještě před největším turistickým boomem. Takhle (ani z jednoho procenta takhle) se mi tam nikdo nechoval.

    1. Podle skutečnosti to je, ale trochu jsem to zkreslil, aby to bylo čtivější 🙂 Stalo se mi to jen jednou a myslím, že se to nebude opakovat. Hosté jsou v 99 % případů naprosto v pohodě, nemůžu si stěžovat. Tohle byl zrovna takový zájezd a borci byli trochu akčnější, než je zvykem. Já jsem s nimi ale nakonec vycházel hodně v pohodě, jednoho z nich mám dokonce i v přátelích na Facebooku 🙂

Přidej tvůj komentář, ptej se

Your email address will not be published.