O blogu

V dubnu roku 2017 jsem dostal možnost odcestovat pracovně na Island a změnit tak nejen práci, ale i životní styl.

V Česku už mě to nebavilo (Proč jsem odcestoval na Island?), tak jsem koupil letenku, teplé oblečení a 31. března jsem dorazil do Keflavíku.

Od 1. dubna stejného roku pracuji jako housekeeper (uklízení pokojů), občas také jako číšník, umývač nádobí v hotelu Vatnsholt, který je vzdálen od hlavního města Reyjkavík asi 60 kilometrů.

Proč jsem založil tenhle blog?

Protože mám plno známých, které zajímá, jak to tady na Islandu chodí, jestli tu je fakt taková zima, jaká je mentalita lidí a celkově se zajímají o to, co tu dělám.

Není to tedy typicky cestovatelský blog, protože kvůli dlouhé pracovní době nemám čas cestovat, takže pokud hledáte tipy na výlety na Island, nejsem si jistý, jestli je tohle ten pravý web, který byste měli číst.

Místo toho bych ale mohl nabídnout trochu jinou sondu z Islandského života, protože narozdíl od turistů, kteří tu zůstanou většinou na týden nebo čtrnáct dnů, já na Islandu zůstávám na několik týdnů, měsíců a možná i let.

Denně trávím spoustu hodin s mými islandskými spolupracovníky a manželi, kteří nám tu šéfují. Díky tomu, snad můžu o něco lépe pochopit, jak lidé
na Islandu přemýšlí, proč žijí více v klidu a vůbec, jak to tu chodí.

Budu se snažit psát to, co by mě osobně zajímalo. Nenajdete tu dokonalé fotky islandské přírody, těch je plný Google.

Pravděpodobně tu najdete tipy na 10 nejznámějších míst, které byste neměli jako turisté vynechat – to vše si můžete vyhledat na jiných turistických webech.

Najdete tu můj osobní pohled, který nemusí být objektivní a už vůbec nemusí popisovat Island takový, jaký je.

Články proto berte s rezervou a raději Island přijeďte navštívit sami, ubytovat se můžete rovnou u nás, na hotelu Vatnsholt, nedaleko čtvrtého největšího Islandského města Selfoss.